- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Kūh-e Karchūn
Current Weather Kūh-e Karchūn
Current weather for the city of Kūh-e Karchūn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
32°C
feels like 36°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 16 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 20°C |
| Average: | 30°C |
