- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Kūh-e Karbāsī
Current Weather Kūh-e Karbāsī
Current weather for the city of Kūh-e Karbāsī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 21°C
| wind | 21 mph |
|---|---|
| wind gusts | 33 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 39 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 21°C |
