- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Kūh-e Karbāsī
Current Weather Kūh-e Karbāsī
Current weather for the city of Kūh-e Karbāsī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 8 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 4.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 21°C |
