- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Kūh-e Karan
Current Weather Kūh-e Karan
Current weather for the city of Kūh-e Karan. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
0°C
feels like -1°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 83 % |
| cloud cover | 36 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -12°C |
| Average: | 4°C |
