Current Weather Kūh-e Kārāgān
Current weather for the city of Kūh-e Kārāgān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 31°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 8 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 22°C |
