Current Weather Kūh-e Kar Pokhteh
Current weather for the city of Kūh-e Kar Pokhteh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 5°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 20°C |
