- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Kūh-e Kanj Lū
Current Weather Kūh-e Kanj Lū
Current weather for the city of Kūh-e Kanj Lū. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 15 % |
| cloud cover | 72 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 15°C |
