Current Weather Kūh-e Kamar Bar Āftāb
Current weather for the city of Kūh-e Kamar Bar Āftāb. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 14 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 29°C |
