Current Weather Kūh-e Kalmorād
Current weather for the city of Kūh-e Kalmorād. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 16°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 28 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 81 % |
| cloud cover | 40 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 18°C |
