- Weather
- Iran
- Ilam Province
- Kūh-e Kāj
Current Weather Kūh-e Kāj
Current weather for the city of Kūh-e Kāj. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 41 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 17°C |
