- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Kūh-e Hashtād
Current Weather Kūh-e Hashtād
Current weather for the city of Kūh-e Hashtād. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 6°C
| wind | 26 mph |
|---|---|
| wind gusts | 36 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 13°C |
