- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Kūh-e Hashtād
Current Weather Kūh-e Hashtād
Current weather for the city of Kūh-e Hashtād. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 4°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 79 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 8°C |
