Current Weather Kūh-e Halīl
Current weather for the city of Kūh-e Halīl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 16°C |
| Average: | 28°C |
