Current Weather Kūh-e Ḩalīl
Current weather for the city of Kūh-e Ḩalīl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 12°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 14°C |
