- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Kūh-e Gūsh Kadūs
Current Weather Kūh-e Gūsh Kadūs
Current weather for the city of Kūh-e Gūsh Kadūs. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 6 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 20°C |
