- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Kūh-e Gūnsar Dāghī
Current Weather Kūh-e Gūnsar Dāghī
Current weather for the city of Kūh-e Gūnsar Dāghī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 5°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 71 % |
| cloud cover | 72 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 14°C |
