- Weather
- Iran
- Chaharmahal and Bakhtiari Province
- Kūh-e Gowdarān
Current Weather Kūh-e Gowdarān
Current weather for the city of Kūh-e Gowdarān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 25 mph |
|---|---|
| wind gusts | 35 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 16 % |
| cloud cover | 47 % |
| dew point | -10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 10°C |
