- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Kūh-e Golmachīn
Current Weather Kūh-e Golmachīn
Current weather for the city of Kūh-e Golmachīn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 21 mph |
|---|---|
| wind gusts | 33 mph |
| pressure | 1000 hPa |
| humidity | 20 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 16°C |
