- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Kūh-e Darūneh
Current Weather Kūh-e Darūneh
Current weather for the city of Kūh-e Darūneh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 17°C
| wind | 18 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 39 % |
| cloud cover | 75 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 21°C |
