Current Weather Kūh-e Dālānpar Buzurg
Current weather for the city of Kūh-e Dālānpar Buzurg. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 3°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 18 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 7°C |
