Current Weather Kūh-e Dāl Porī
Current weather for the city of Kūh-e Dāl Porī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
39°C
feels like 44°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 11 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 20°C |
| Average: | 31°C |
