Current Weather Kūh-e Chowpleh Kesh
Current weather for the city of Kūh-e Chowpleh Kesh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 68 % |
| cloud cover | 27 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
