- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Kūh-e Chenāreh
Current Weather Kūh-e Chenāreh
Current weather for the city of Kūh-e Chenāreh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 46 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 17°C |
