Current Weather Kūh-e Chazdan
Current weather for the city of Kūh-e Chazdan. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 24 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 12°C |
