Current Weather Kūh-e Chālā Āqāj
Current weather for the city of Kūh-e Chālā Āqāj. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 10°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 57 % |
| cloud cover | 45 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 17°C |
