Current Weather Kūh-e Chāl Qūs
Current weather for the city of Kūh-e Chāl Qūs. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 16°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 13°C |
