Current Weather Kūh-e Chāl Qalā
Current weather for the city of Kūh-e Chāl Qalā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 2°C
| wind | 23 mph |
|---|---|
| wind gusts | 47 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 37 % |
| cloud cover | 5 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | -14°C |
| Average: | 4°C |
