- Weather
- Iran
- Chaharmahal and Bakhtiari Province
- Kūh-e Chāl Ghūz
Current Weather Kūh-e Chāl Ghūz
Current weather for the city of Kūh-e Chāl Ghūz. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 8°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 7°C |
