- Weather
- Iran
- Semnan Province
- Kūh-e Bozārang
Current Weather Kūh-e Bozārang
Current weather for the city of Kūh-e Bozārang. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 11°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 17 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 12°C |
