- Weather
- Iran
- Chaharmahal and Bakhtiari Province
- Kūh-e Bazmanī
Current Weather Kūh-e Bazmanī
Current weather for the city of Kūh-e Bazmanī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-1°C
feels like -1°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 78 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | -20°C |
| Average: | -1°C |
