Current Weather Kūh-e Barāftāb-e Ālmān
Current weather for the city of Kūh-e Barāftāb-e Ālmān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 21°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 7 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 14°C |
