Current Weather Kūh-e Barāftāb-e Ālmān
Current weather for the city of Kūh-e Barāftāb-e Ālmān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 15 % |
| cloud cover | 6 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 14°C |
