- Weather
- Iran
- Chaharmahal and Bakhtiari Province
- Kūh-e Bar Āftāb Sūrk
Current Weather Kūh-e Bar Āftāb Sūrk
Current weather for the city of Kūh-e Bar Āftāb Sūrk. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 10°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 14°C |
