- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Kūh-e Āteshūn-e Tah
Current Weather Kūh-e Āteshūn-e Tah
Current weather for the city of Kūh-e Āteshūn-e Tah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
34°C
feels like 38°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 8 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 27°C |
