- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Kūh-e Āteshkadeh
Current Weather Kūh-e Āteshkadeh
Current weather for the city of Kūh-e Āteshkadeh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 8°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 8°C |
