- Weather
- Republic of Bulgaria
- Plovdiv
- Krastevich
Current Weather Krastevich
Current weather for the city of Krastevich. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 4°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1024 hPa |
| humidity | 95 % |
| cloud cover | 93 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 14°C |
