- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Kōtah-Khwāb
Current Weather Kōtah-Khwāb
Current weather for the city of Kōtah-Khwāb. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 13°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 29 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 35 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 10°C |
