Current Weather Kor-e Soflá
Current weather for the city of Kor-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 17°C
| wind | 19 mph |
|---|---|
| wind gusts | 32 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 31 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -11°C |
| Average: | 8°C |
