- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Oruzgan
- Kōnigow Ghar
Current Weather Kōnigow Ghar
Current weather for the city of Kōnigow Ghar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
2°C
feels like 1°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 4°C |
