- Weather
- Republic of Korea
- Jeollabuk-do
- Kongjil-li
Current Weather Kongjil-li
Current weather for the city of Kongjil-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 18°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 2 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 18°C |
