- Weather
- Iran
- Mazandaran
- Kones-e Marz
Current Weather Kones-e Marz
Current weather for the city of Kones-e Marz. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 15°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 47 % |
| cloud cover | 71 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 12°C |
