- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangbuk-do
- Koltokchi-gol
Current Weather Koltokchi-gol
Current weather for the city of Koltokchi-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 11°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 36 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 17°C |
