- Weather
- Republic of Korea
- Jeollanam-do
- Kŏk’ŏ-ri
Current Weather Kŏk’ŏ-ri
Current weather for the city of Kŏk’ŏ-ri. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 77 % |
| cloud cover | 20 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 17°C |
