- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Kohnāb-e Pā’īn
Current Weather Kohnāb-e Pā’īn
Current weather for the city of Kohnāb-e Pā’īn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 35 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 15°C |
