- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Panjshir
- Kōh-e Wurzak
Current Weather Kōh-e Wurzak
Current weather for the city of Kōh-e Wurzak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-21°C
feels like -25°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 88 % |
| cloud cover | 83 % |
| dew point | -22°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | -7°C |
| MIN: | -34°C |
| Average: | -18°C |
