- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Wīshţin
Current Weather Kōh-e Wīshţin
Current weather for the city of Kōh-e Wīshţin. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-2°C
feels like -4°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 97 % |
| dew point | -11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 12°C |
| MIN: | -12°C |
| Average: | -1°C |
