- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Kōh-e Washanak
Current Weather Kōh-e Washanak
Current weather for the city of Kōh-e Washanak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-2°C
feels like -3°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 98 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | -13°C |
| Average: | 0°C |
