- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Panjshir
- Kōh-e Wār
Current Weather Kōh-e Wār
Current weather for the city of Kōh-e Wār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-17°C
feels like -25°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 79 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | -20°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | -4°C |
| MIN: | -30°C |
| Average: | -18°C |
