- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Takhar
- Kōh-e Tund-e Gandā
Current Weather Kōh-e Tund-e Gandā
Current weather for the city of Kōh-e Tund-e Gandā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-17°C
feels like -20°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -22°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | -7°C |
| MIN: | -32°C |
| Average: | -18°C |
