- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Kōh-e Tapah-ye Rayzah
Current Weather Kōh-e Tapah-ye Rayzah
Current weather for the city of Kōh-e Tapah-ye Rayzah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 15 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 22°C |
